reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Živnost a softwarové vybavení  (Přečteno 3717 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Janek.P

  • Host
Živnost a softwarové vybavení
« kdy: 12. 03. 2011, 11:21:11 »
Dobrý den, chci se zeptat na problematiku softwarové legálnosti v případě živnostníka, kdy mám doma doma více pc a jen jeden užívám pro Živnost, tedy stačí mít jen na jednom pc nainstalované OS - musí to být verze bussiness? Co když používám NB s OS windows Vista Home pro podnikání? Co stejné s balíkem MS Office - musí to být opět balík pro podnikatele? Stejně tak s jinými programy - antiviry, nemůžu používat freeware verze programů?

Jak je to s auditem nebo kontrolou softwaru ostatních pc v domácnosti, pokud nejsou používané pro komerční činnost, podnikání? Může BSA kontrolovat také pc ostatních členů rodiny a taktéž zodpovídám za obsah disků na jiných pc v pracovně, i když nejsou užité pro podnikání? Jak je to s držením disků HDD, CD, DVD-ROM, které obsahují jen instalační soubory třeba i cracklých programů, ale nejsou nainstalované na počítačích. Poslední otázka zní, když zjistím po auditu, že užívám nelegálně software, stačí tento software odinstalovat z pc např. pomocí ovládacích panelů - přidat odebrat programy, nemůže mě napadnout BSA, softwarová policie jen z toho, že tam někdy byl nahraný nelegální software, který zanechal nějaké stopy v registrech systému windows? Velice děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamatomas.dlask

  • Host
Re: Živnost a softwarové vybavení
« Odpověď #1 kdy: 16. 03. 2011, 23:45:08 »
Dobrý den,

zajišťujeme odpověď od odborníků.


tomas.dlask

  • Host
Re: Živnost a softwarové vybavení
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2011, 14:23:25 »
Dobrý den,

k vaší otázce se vyjádřilo Policejní prezidium ČR, ovšem pouze k posledním dvěma otázkám:

Trestně postižitelné pro porušení autorských práv je už samotné držení nelegálního software, ani jej nemusíte mít nainstalovaný. Stačí tedy například, když budete mít nelegální program s crackem stažený z některých warezových stránek a uložený na HDD, vypálený na DVD či zálohovaný na jiném nosiči, a můžete se dostat do konfliktu se zákonem.

Pokud si nainstalujete software, o kterém později zjistíte, že je nelegální a na základě toho jej opět odinstalujete a odstraníte/zbavíte se instalačního média, případnému postihu byste se měl vyhnout. Záleží samozřejmě na konkrétních okolnostech, které musí posoudit orgány činné v trestním řízení (pravděpodobně bude jinak pohlíženo na běžného uživatele, na programátora či osobu, která se v oblasti software pohybuje denně).

Co se týče první části dotazu, domnívám se, že záleží na konkrétních licenčních podmínkách, které jste podepsal.

Hezký den

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama