reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Ověření dokladů při dovozu  (Přečteno 1985 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martina

• Host
Ověření dokladů při dovozu
« kdy: 08. 03. 2011, 20:46:02 »
Dobrý den,
Ráda bych se tímto zeptala,zda postupuji správně:
Dovážíme zboží ze třetích zemí, které je procleno.
Pokud zboží je certifikováno a má FAA Form-osvědčení o původu, je zboží osvobozeno od cla. Zboží, které není certifikováno je zpoplatněno clem. V obojím případě docházel se zbožím doklad- Jednotný správní doklad – JSD,zaúčtovala jsem v hodnotě zboží + celní náklady, kterým jsem si vytvořila DRC doklad reverse charge tzv. obrácené zdanění.
Od listopadu loňského roku bohužel JSD nechodí, tak jak dříve. Vycházím tedy z jakési kopie JSD, která je průvodkou u zboží. Byla jsem na toto upozorněna od společnosti, která nám proclívá zboží, že JSD budou zasílat pouze elektronicky. Bohužel mi spíše nechodí, než chodí a když přijde,tak v poznámkovém bloku u kterého mám problém s otevřením, natož jej vytisknout.Musí být tento doklad ověřen od celníků razítkem+podpisem?
Pokud bylo zboží dovezeno a bráno jako zásilka zboží nepatrné hodnoty do 150 eur, zdaňuji přímo dokladem reverse charge?
Případně na jaký § bych se měla obrátit?
Děkuji moc za radu

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama