reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak na daně v pracovní neschopnosti?  (Přečteno 3616 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jsem.vsech

• Host
Jak na daně v pracovní neschopnosti?
« kdy: 13. 03. 2010, 20:42:01 »
Rada bych se zeptala  na daně. Jsem v pracovní neschopnosti omarodila sem v ochrane lhutě u zaměstnavatela a přihlasila sem se na uřad prace. Kdo  za mně uděla daně a nebo zda musím sama zažadat a jakej přijem uvadět nemocenska je asi osvobozena, ale bylo mi vyplaceno odstupne od zaměstnavatele a rozdíl mezi nemocenskou a pruměrnym vydělkem protože se jednalo o pracovní  uraz. mohli byste mi poradit jak ted mam postupovat a na koho se obratit? zřejmě na zamestnavatele aby potvrdil přijmi na pracovní uřad ktery mi nic nevyplací tež...? děkuju mocc Lošakova

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: prosím o radu
« Odpověď #1 kdy: 13. 03. 2010, 21:52:48 »
No a předpokládám, že do 15. 2. jste zaměstnavatele (toho posledního) nepožádala o roční zúčtování daně ... co? Takže do 31. 3. 2010 podat daňové přiznání ... skočte k zaměstnavateli ... dostanete papír ... a čísla z něj přepíšete do daňového přiznání ...

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re: Jak na daně v pracovní neschopnosti?
« Odpověď #2 kdy: 17. 03. 2010, 09:10:03 »
Dobrý den,

záleží také, zda Vám vůbec vznikla povinnost podat daňové přiznání či zda je to pro Vás výhodné. Výhodné by to bylo například v tom případě, pokud byste např. pracovala jen po část roku 2009, neboť nyní byste mohla uplatnit celou (roční) slevu na dani.

Jinak dávky nemocenského pojištění jsou osvobozeným příjmem.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama