reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Protokol o platbě daně z příjmů paušálem  (Přečteno 13236 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

LavickaJana

  • Host
Protokol o platbě daně z příjmů paušálem
« kdy: 07. 03. 2011, 20:26:23 »
Dobrý den příští rok chci nově výpočet daně provést paušálem.Na tiskopise OSSZ je
kolonka ,kde vyžadují datum předložení protokolu o platbě daně z příjmů paušální částkou .Nechápu o co jde.Děkuji za vysvětlení

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamatomas.dlask

  • Host
Re: Protokol o platbě daně z příjmů paušálem
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2011, 09:23:06 »
Dobrý den,

osoba samostatně výdělečně činná, která je poplatníkem daně z příjmů stanovené paušální částkou, uvádí na přehledu též tento údaj a je povinna příslušné správě sociálního zabezpečení předložit nejpozději do konce kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž byl přehled podán, protokol o platbě daně z příjmů paušální částkou. Pokud je v předloženém protokole daň stanovena paušální částkou na více zdaňovacích období, povinnost jeho předložení za další kalendářní rok nebo roky uvedené v protokolu se považuje za splněnou v den, kdy OSVČ za takový kalendářní rok podává či měla podat přehled o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti. Rozhodnutí správce daně o zrušení platby daně paušální částkou je OSVČ povinna předložit příslušné správě sociálního zabezpečení nejpozději v den, kdy podává či měla podat přehled o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti za kalendářní rok, který následuje po kalendářním roce, za který naposledy byla poplatníkem daně z příjmů paušální částkou.

Více také v našem článku: Vyplňujeme přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ

Pěkný den


 

Platby GoPay

reklama