reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Bankovní účet  (Přečteno 3137 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomáš J.

• Host
Bankovní účet
« kdy: 30. 11. 2010, 21:25:25 »
Dobrý den,

necelý rok podnikám na živnostenský list. Ale až v poslední době jsem zaregistroval nutnost mít oddělený osobní a podnikatelský účet. Je to povinnost daná státem nebo bankou? A je to povinnost i v případě, že jsem studentem a tudíž moje SVČ není hlavní činností?

Je problém, když účty oddělím dodatečně a uvedu nový účet i když na starý již přišly platby? Jaké mi případně hrozí sankce?

Předem děkuji za odpověď a radu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re: Bankovní účet
« Odpověď #1 kdy: 01. 12. 2010, 06:16:24 »
Dobrý den,

mít speciální účet pro podnikání má své opodstatnění například pro plátce DPH. Můžete vyřídit podnikatelský účet například až od nového zdaňovacího období. Ale nutné to není. Více:  http://www.podnikatel.cz/clanky/podnikatel-ucet-podnikani-osobni-ucet/

Dagmar Kučerová  ::)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama