reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přechod na výdajové paušály a dodatečné přiznání  (Přečteno 4689 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

mojdisek

• Host
Dobrý den,
prosím pokud přejdu v r.2009 na uplatnění výdajů % z příjmů.Podám dodatečné DAP za r.2008,to je mi vše jasné.Dodanila jsem pohledávky z r.2008,v r.2009 uvedené pohledávky vedu jako nedaňový příjem.
Prosím jak s přehledy VZP a OSSZ? Za rok 2009 připočtu u VZP dodaněné pohledávky k příjmům? A ou OSSZ přičtu k daňovému základu? Tím pádem mi nebudou souhlasit s DAP?
Slyšela jsem i názor,že díky změně zákona o sociálním pojištění se nemusí zaplatit rozdíl který jsem dodanila v r.2008. Což se mi nezdá pravděpodobné.I když...
Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Dodatečné DAP
« Odpověď #1 kdy: 13. 03. 2010, 21:55:08 »
Ten názor s vámi sdílím (s tou sociálkou) ... a teď nevím kdo mi ho potvrdil ... ale tuším že Ing. Nesrovnal ...

akfilipek

• Host
« Odpověď #2 kdy: 14. 03. 2010, 21:53:55 »
pane Říha,sdílíte názor že se sociálka doplácet nemusí? Nějak jsem to nepochopila :-)

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15. 03. 2010, 07:51:22 »
přesně tak .... zdravotka bude rozejitá s běžným přiznáním a sociálka bude s běžným přiznáním stejně ...

Jsou to ale ptáci ti naši poslanci ... :D

akfilipek

• Host
« Odpověď #4 kdy: 15. 03. 2010, 10:51:17 »
 ;D nějak se mi nechtělo uvěřit,že by nám něco prominuli,ale to bude zřejmě spíš jejich neznalostí a ......

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15. 03. 2010, 14:30:35 »
Oni nic neprominou ... oni to jen tak divoce nezahrnuli do přechodných ustanovení :D

akfilipek

• Host
« Odpověď #6 kdy: 16. 03. 2010, 12:57:58 »
Takže přehled pro sociálku bude shodný s DAP a budeme čekat co se bude dít,co poslanci vymyslí :-X

Platby GoPay

reklama