reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Změna penzijního fondu  (Přečteno 2621 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra Svatošová

  • Host
Změna penzijního fondu
« kdy: 23. 02. 2011, 13:17:53 »
V případě, že si v rámci reformy rozhodnu, že část peněz z odvodů na sociální zabezpečení budu převádět na účet penzijnímu fondu, je počítáno s tím, že mohu penzijní fond změnit, když se mi například nebudou líbit jeho výnosy?


Mimochodem ta tři procenta mi bude někdo strhávat, nebo si to budu muset zasílat sama prostřednictvím trvalého příkazu? Kolik budu muset minimálně u penzijka spořit, abych si ta tři procenta mohla odvádět?Jak se vlastně důchodová reforma konkrétně dotkne OSVČ? Někde jsem se dočetla, že bychom snad měli odvádět i celkově méně... Děkuji za odpověď.


Petra Svatošová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaales.poklop

  • Host
Re: Změna penzijního fondu
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2011, 10:41:40 »
Penzijní fond bude možné změnit. Každý penzijní fond bude mít (resp. penzijní společnost) povinnost vytvořit 4 účastnické fondy s různou investiční strategií - dynamický, vyvážený, konzervativní a státních dluhopisů, a tím pádem budou i výnosy těchto fondů odlišné. Klient proto bude moci přestupovat mezi těmito fondy v rámci jedné penzijní společnosti. Stejně tak bude mít možnost přestoupit i do jiného penz. fondu resp. penzijní společnosti.
Ze současné 28% pojistné sazby na důchodové pojištění, která je nyní každému zaměstnanci strhávána z tzv. superhrubé mzdy, budou 3 % odváděna do penzijních fondů prostřednictvím nově vytvořeného jednotného inkasního místa, které zároveň povede centrální registr pojištěnců. K těmto 3 % bude muset pojištěnec odvádět ještě 2 % ze své hrubé mzdy, které mu budou opět automaticky strhávány. Zaměstnanci proto nebudou muset zadávat trvalý příkaz k platbám.


david.navratil

  • Host
Re: Změna penzijního fondu
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2011, 10:42:56 »
Co se týče OSVČ, tam se ministerstvo financí podle posledních informací chystá srovnat pravidla pro odvody se zaměstnanci, což by mohlo ukazovat na to, že by se jich stejným způsobem mohla týkat i reforma penzí. Ani tady jsme ale jednoznačné stanovisko nezaznamenali.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama