reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Agenturní zaměstnávání  (Přečteno 3929 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena

  • Host
Agenturní zaměstnávání
« kdy: 21. 02. 2011, 17:38:02 »
Dobrý den,
dle §309 Zákoníku práce odst. 5  jsou agentura práce a uživatel povinnizabezpečit, aby pracovní a mzdové podmínky dočasně přidělenéhozaměstnance (agenturního zaměstnance) nebyly horší než jsou nebo by byly podmínky srovnatelnéhozaměstnance.

1)Proto bych se chtěla zeptat jestli se jedná pouze o základní plat, nebo se těmito srovnatelnými podmínkami rozumí i nadtarifní odměňování, prémie, osobní ohodnocení apod. A má tak na ně i agenturní zaměstnanec nárok?
2) Má agenturní zaměstnanec nárok i na zaměstnanecké benefity?
3) Zajímalo by mě v jaké výši se v současnosti pohybují marže (koeficienty) takovýchto agentur na jednoho zaměstnance v dělnické profesi.

Velice Vám děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamatomas.dlask

  • Host
Re: Agenturní zaměstnávání
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2011, 00:31:37 »
Dobrý den,

máte pravdu, co se týče mzdových podmínek agenturního zaměstnance, musejí být skutečně srovnatelné se zaměstnancem s řádným pracovním poměrem.

Ovšem tato skutečnost se nevztahuje na zaměstnanecké benefity ani pravidelný nárůst mzdy či např. příspěvek na penzijní připojištění agenturního zaměstnance (jsou-li tyto poskytovány také řadovým zaměstnancům), jelikož se na něj nevztahuje kolektivní smlouva.

Přiměřená marže se v současné době pohybují kolem 8 - 15% ceny, záleží na jednotlivých agenturách.

Mějte krásný den


 

Platby GoPay

reklama