reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání - evidence zásob a ztráty materiálu  (Přečteno 2134 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

ludekbrno

  • Host
Dobrý den,
nepodařilo se mi nalézt uspokojivou odpověď, jak se v evidenci zásob v daňovém přiznání vypořádat se ztrátami materiálu. Prosím tedy o nápovědu s mým modelovým příkladem, bude-li to možné. Provádím montáže elektronických zabezpečovacích zařízení a ztráty materiálu mi vznikají třemi způsoby:

1) kupuji kabeláž po celých baleních a vznikají mi různé kratší zbytky, které již nejsou dále použitelné. Nechci je ale zákazníkům účtovat.

2) drobný montážní materiál (šroubky, hmoždinky), který nemám spočítaný na kusy, nepočítám ani, kolik jej na konkrétní zakázce použiji a zákazníkovi jej účtuji paušálně.

3) některá nová zařízení rozeberu na náhradní díly, které použiji při opravách nebo úpravách jiných zařízení a zůstávají mi zbylé díly zařízení, které nepoužiji vůbec nebo až za delší dobu.

Souhrnně jsou to všechno věci, které se těžko nějak konkrétně spočítají a ještě hůře stanoví jejich účetní hodnota. Zásoby se však pohybují v relativně malých částkách, celkově kolem 10 tisíc. Opravdu je nutné všechny tyto zbytky přesně spočítat a detailně oceňovat pro uvedení do zásob v daňovém přiznání? Neexistuje možnost alespoň určité procento z obratu vykázat jako nějakou běžnou ztrátu při práci s materiálem, aniž by vznikalo podezření, že jsem jej prodal a nevykázal příjem?
Děkuji předem, to je poslední věc, co mi chybí k úspěšnému dopracování svého prvního samostatného daňového přiznání.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama