reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jaké výhody v rámci nového systému?  (Přečteno 47376 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Roman Pech

  • Host
Jaké výhody v rámci nového systému?
« kdy: 18. 02. 2011, 18:43:04 »
Dobrý den, máte už nějaké informace o tom, který ze způsobů bude výhodnější? Nabídne vláda těm, kteří śe přihlásí ke spoření, nějaké výhody, například snížení sociálního pojištění?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaales.poklop

  • Host
Re: Jaké výhody v rámci nového systému?
« Odpověď #1 kdy: 21. 02. 2011, 17:57:12 »
V současné chvíli nevíme více, než co se z médií dozvěděla veřejnost. Konkrétní parametry ale ještě nejsou známy, ty se teprve budou dále rozpracovávat. není tedy jednoduché nyní komentovat plánované výhody. To je spíše otázka na autory reformy, vládu.

Nicméně jedním z důležitých bodů bude, jak se případné rozhodnutí vyvést část prostředků do soukromého spoření ve fondu projeví na důchodu ze stávajícího průběžného pilíře. Obecně lze říci, že spoření ve fondu by mělo být výhodnější. Už jen proto, že si budete řádově 40 let spořit na důchod, který trvá průměrně 10 let. Částku, kterou budete pravidelně měsíčně odvádět do fondu, byste tedy v každém svém důchodu měl vidět 4krát (bez zohlednění výnosů fondu a inflace). Pokud stejnou částku necháte v průběžném systému, projeví se vzhledem k aktuálním poměru pracujících a penzistů v jednom důchodu pouze 1,8krát (a v roce 2050 podle Bezděkovy zprávy pouze 1,2krát).


 

Platby GoPay

reklama