reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daň z příjmů u pronájmu  (Přečteno 1425 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Karla

  • Host
Daň z příjmů u pronájmu
« kdy: 17. 02. 2011, 22:12:34 »
Dobrý večer, prosím o radu. Mám se sestrou ve spoluvlastnictví /na LV podíl 1/2/ budovu. Sestra je účastníkem sdružení bez pr.sub. dvou podnikatelů a v budově mají provozovnu.P a V mají rozdeleny  rovným dílem. Ve svoji DE má  sestra budovu /svůj podíl/ zařazenou v OM a uplatnuje si náklady na budovu podle skutečných výdajů. Podle smlouvy o pronájmu já dostávám od druhého účastníka sdružení peníze za pronájem. Je možné abych já, /nemám živnost/ zdanovala podle § 9 příjmy z pronájmu 30 % a sestra podle § 7 a uplatnovala si skutečné výdaje na budovu? ? Samozřejmě 1/2 výdajů /podle podilu na spoluvlastnictví/.Moc dík.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 

Platby GoPay

reklama