reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Příjem z pronájmu, danit jej podle §7 a nebo podle §9?  (Přečteno 3049 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Karel

• Host
Vážené dámy, vážení pánové, obracím se na Vás s žádostí o kalkulaci zodpovězení mého dotazu.

Jedná se mi o to, že bych si chtěl od právnické osoby pronajmout bytový dům (právnická osoba má tento bytový dům pochopitelně zahrnut v obchdoním majetku). Já bych si tedy dejme tomu pronajal 8 bytových jednotek v tomto domě a ty bych dále podnajímal koncovým nájemníkům. Můj dotaz konkrétně směřuje na to, zda se tato situace posuzeje z pohledu daňového jako příjem z pronájmu daněný podle § 9 DAP a nebo již jako podnikání klasicky podle §7? Samozřejmě jde o sociální a zdravotní pojištění, na který má paragrafové vyhodnocení této situace podstatný vliv.

Děkuji a jsem s pozdravem Karel

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:Příjem z pronájmu, danit jej podle §7 a nebo podle §9?
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2019, 14:39:04 »
Pokud půjde o soustavné pronajímání ne jen občas, tak je to podle mě už určitá forma podnikání,

Platby GoPay

reklama