reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dotaz k vývozu knih do SK  (Přečteno 1150 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Irena

  • Host
Dotaz k vývozu knih do SK
« kdy: 25. 06. 2019, 21:05:25 »
Jako neplátce DPH v ČR chci doručit /osobně/ asi 30 ks knih slovenskému odběrateli plátci DPH. Při vývozu zboží do EU/SK jsem četla, že v tomto případě se nemusím přihlásit jako Identifikovaná osoba. Musím vystavit Fakturu a v ní uvést "nejsem plátce DPH", údaje dle ŽL, a fakturaci v CZK, kterou akceptuje i odběratel v SK, uvést banku zde v ČR kde mi to má uhradit. Potřebuji vystavit nějaké "čestné prohlášení"? na něco... nebo osvědčení o původu zboží , /když ho dopravím sama tak jak prokážu převoz přes hranici/ , když dojde k předání zboží stačí potvrzení o převzetí zboží od SK odběratele př.videozáznam? nebo jiný doklad?Roční obrat předpokládám kolem 30.000Kč, nic moc tedy a papírování a starostí  až moc na svobodu a "podporu podnikání" ...si myslím.  Případně doručení jinou osobou, nebo poštou? Moc díky všem normálním lidem.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama