reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Příležitostní příjem bez OSVČ - řemeslné práce - smluva o dílo ?  (Přečteno 3762 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

FK

  • Host
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně formy příležitostního příjmu. Jsem normálně zaměstnán v IT (v rámci práce mám elektro vyhlášku č.50/1978 Sb. - §6).
Známý mi nabídl přivýdělek, že potřebuje předělat rozvody elektřiny v kuchyni (bez zásahu do rozvaděčea s tím, že si materiál sežene sám), ale potřebuje ode mě papír (smlouvu) na sjednanou částku, která bude do 10 000 kč bez podpisu prohlášení k dani z mé strany.

Otázky.Jaký typ smlouvy, bychom měli použít? Smlouva o dílo, provedení práce nebo kupní ? Smlouva o dílo má mé preference, ale nechám si poradit.Mohu  práci vykonat, i když jde o obor elektro, který patří dle zákona mezi tzv. činnosti vázané, čili na OSVČ?

Děkuji za odpověď.
 


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama