reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přijetí služby z USA s DPH a s EU DIČ  (Přečteno 1064 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Milan

• Host
Přijetí služby z USA s DPH a s EU DIČ
« kdy: 13. 04. 2019, 16:04:17 »
Dobrý den,
[/size]objednal jsem si od Googlu službu, kterou jsem platil kartou včetně TAX (DPH 21%). Google obvykle za služby generuje faktury elektronicky až na začátku měsíce následujícího po měsíci, ve kterém došlo plnění. Na této faktuře je uvedena i DPH 21% a DIČ začíná písmeny EU (EU372000041), tj. Google zřejmě účtuje DPH ve zvláštním režimu a odvádí DPH v EU. Na faktuře je také uvedena adresa Googlu v USA (nikoliv Irsko). Já jsem identifikovaná osoba.
[/size]Pokud by faktura (i tedy moje platba) byla bez DPH, tak vím, že bych zřejmě v daňovém přiznání vyplnil částku daňového základu na ř. 5 a samodoměřil a odvedl DPH.
[/size]Moje otázka zní, zda s ohledem na to, že faktura je s DPH, kterou jsem již zaplatil Googlu, je potřeba ji někde v daňovém přiznání ještě uvádět? Pokud ano, na kterém řádku?
[/size]Jako identifikovaná osoba předpokládám nemám nárok na odpočet, na druhou stranu mi přijde nesmysl platit DPH dvakrát.
[/size]Osobně si myslím, že mě Google fakturoval jako neplátce, jako by Google byl osoba usazená v ČR. Tj. jako kdybych jako neplátce přijal službu od plátce. Pak mě ale mate ta Kalifornská adresa na faktuře a ne CZ DIČ.
[/size]Děkuji za radu

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama