reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: ukončení podnikání - poslední daňové přiznání  (Přečteno 828 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Honza

  • Host
Zdravím,
v roce 2018 jsem ukončil podnikání a teď jsem narazil na to, že poslední daňové přiznání se musí vyplnit jinak než ve všech předcházejících letech: "Pokud se samostatnou činností končíme nebo ji přerušujeme, provedeme stejné úpravy základu daně jako při přechodu na paušální výdaje".

Můžu se zeptat co kam mám napsat jinak? Podotýkám, že v tabulce D daňového přiznání pro podnikatele jsem měl v předcházejících letech vždy samé 0 (hmotný majetek, zásoby, pohledávky, dluhy, rezervy, mzdy) na začátku i konci zdaňovacího období.Když jsem podnikal, tak mi první daňové přiznání udělal kamarád a pak už jsem to v dalších letech jenom dělal stejně jako první rok (jen jsem tam vždy napsal příjmy a výdaje platné pro daný rok), tak jsem teďka trochu bezradný, když mám vyplnit ještě nějaké jiné řádky daňového přiznání. Podnikání jsem měl celou dobu jako vedlejší činnost, o žádné velké sumy nešlo. Žádné složité účetnictví. Díky předem za jakoukoliv odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama