reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: První daňové přiznání  (Přečteno 1003 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

nováček2019

• Host
První daňové přiznání
« kdy: 24. 03. 2019, 11:53:10 »
Dobrý den,
čeká mě odevzdání prvního daňového přiznání a potřebuji poradit.
V listopadu 2018 jsem přešel z HPP na OSVČ. První fakturu jako OSVČ jsem vydal až na leden 2019. Zároveň jsem byl až do 18. ledna 2019 studentem.
Co vše musím podat?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:První daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: 26. 03. 2019, 07:30:06 »
1) Daňové přiznání na FÚ - započíst jen příjmy ze zaměstnání, plus Čestné prohlášení, že jste z podnikání neměl v roce 2018 žádné příjmy.
2) Přehledy na OSSZ a Vaši zdravotní pojišťovnu, kde budete mít za podnikání nulu a započítáte si příjmy ze zaměstnání. K tomu přiložíte stejné Čestné   prohlášení. Nezapomeňte přiložit potvrzení o studiu, abyste nemusel platit zdravotní pojištění, protože za Vás platí pojištění stát. Pravděpodobně budete mít podnikání jako hlavní činnost, tak byste se měl při podání obou přehledů domluvit na zálohách.

Platby GoPay

reklama