reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: žena v domacnosti  (Přečteno 1638 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Drahomira

  • Host
žena v domacnosti
« kdy: 08. 03. 2019, 16:10:29 »
dobrý den, aktuálně jsem na úřadu práce ale chtěla bych být ženou v domácnosti. Vím že si musím určitě platit zdrav. pojištění. Jak je to se soc. pojištěním?Pokud si ho nebudu platit, tak se mi neplacené roky nebudou počítat na důchod?a kolik si mohu vydělat peněz za měsíc, abych nemusela odvádět daně? děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:žena v domacnosti
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2019, 07:55:48 »
Máte pravdu, že si budete muset platit ZP, na důchod se Vám ta doba taky nebude počítat. Pokud si chcete přivydělávat a neplatit daně, tak na Dohodu o provedení práce s měsíčním příjmem max. 10 000 Kč, z té se neplatí žádné pojištění a pokud si podepíšete prohlášení poplatníka, tak nebudete platit ani daň. Ale uvědomte si, že celou tu dobu, kdy budete žena v domácnosti, nebudete ani nemocensky pojištěná.


 

Platby GoPay

reklama