reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Poslední vůle  (Přečteno 3272 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Janka Kostihová

  • Host
Poslední vůle
« kdy: 19. 02. 2019, 11:50:13 »
Dobrý den, mám dotaz ohledně poslední vůle a dědictví. Manželovi darovali rodiče barák včetně garáže a zahrady, jedná se o bezúplatnou darovací smlouvu, v darovací smlouvě mají zřízeno věcné břemeno. Ústně bylo domluveno, že od odhadní ceny daru bude odečteno všechno, co jsme do baráku investovali, tuto zbylou částku rodiče rozdělili na půl a tuto půlku jsme vyplatili sestře manžela. Dělalo to před patnácti lety 150 000,- Kč.
Barák byl původně odhadnutý na cca 470 000,- Kč ( z odhadu bylo odečteno věcné břemeno 50 %, hodnota baráku byla cca 940 000,- Kč).
Manželovy rodiče jsou teď již rok v domově důchodců a manželova sestra nás vyzvala, ať ji doplatíme 85 000,- Kč do poloviny odhadní ceny baráku, což jsme odmítli. Tvrdí, že měla být při sepisování darovací smlouvy, že ji napadne a nechá si udělat nový odhad. Domáhá se i vstupu do baráku, že tam má věci, které rodiče pořídili pro ni a chce si je odnést. Před odchodem rodičů do domova důchodců měla jejich dcera možnost odnést si z baráku, co chce a to také udělala. Zbytek věcí, která zůstaly v baráku, jsme koupili s manželem my, nebo jsou to staré krámy, které skončily v popelnici. Teď se do sporu vložil i manželův otec, že sepsal poslední vůli, kde určil, že manželově sestře máme částku 85 000,- Kč vyplatit. Barák v této chvíli je již téměř vyklizený, manžel jej chce prodat.
Jak máme postupovat a co bude s nesmyslnou poslední vůlí. Manželův otec dceru ubezpečuje, že na peníze má nárok.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Poslední vůle
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2019, 13:02:34 »
To chce právníka


 

Platby GoPay

reklama