reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přivýdělek v ČID - jak na daně?  (Přečteno 2564 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

• Host
Přivýdělek v ČID - jak na daně?
« kdy: 12. 02. 2019, 11:17:01 »
Dobrý den,jsem v ČID 1.stupně, pobírám cca 4.000,- měsíčně; nejsem hlášená na ÚP, nežádala jsem a nepobírám žádné další sociální dávky. Zdravotní pojištění za mne hradí stát; domnívala jsem se, že mi běží i doba započítávaná na důchod, nedávno jsem teprve zjistila, že tomu tak není. Mám i letitý ŽL (aktuálně pozastavený).
Známá má firmu (nic velkého, tak tak na uživení), dohodly jsme se, že bych pro ni mohla nárazově vykonávat administrativní práce, podle toho, jak mi zdraví dovolí.A narazily jsme na problém: jak nejlépe vyřešit formální stránku věci, abychom ani jedna neplatily zbytečně velké daně a ostatní poplatky, a celé to tím neztrácelo smysl?
Je lepší uzavřít dohodu o provedení práce, nebo by se vyplatilo, abych obnovila podnikání a dávala jí za práci faktury; nebo co jiného by se dalo použít?Předem mnohokrát děkuji za jakýkoli typ či nápad.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:Přivýdělek v ČID - jak na daně?
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2019, 14:35:06 »
Pokud pobíráte ID 1.stupně a nejste hlášená na ÚP jako uchazečka a nikde nepracujete, tak se vám tato doba NEBUDE počítat jako odpracovaná pro starobní důchod. Řešením by byl pracovní poměr i na zkrácený úvazek ze kterého by se odvádělo ZP i SP a tím by byla splněna podmínka zápočtu dob zaměstnání. Navíc by to pro zaměstnavatele přineslo úlevu v ročním daňovém přiznání za jakéhokoliv invalidu. Dohoda o provedení práce bez odvodů (do 10 000 Kč ) je taky řešením, ale jen nárazovým, neplatíte sice žádné pojištění, ale v případě nemoci nedostanete ani korunu a tato doba se vám nebude počítat na důchod. V případě obnovy ŽL je to stejné, aby se vám tato doba započítala, musela byste se přihlásit k hlavní činnosti a platit odvody.

Platby GoPay

reklama