reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Žena v domácnosti  (Přečteno 3468 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Gabka

  • Host
Žena v domácnosti
« kdy: 20. 01. 2019, 12:04:31 »
Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Jsem na úřadu práce dva měsíce. Můžu se s úřadu odhlásit a jit si na pojišťovnu nahlásit že budu ženou v domácnosti? A mužů si pak přivydělat na DPP. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Žena v domácnosti
« Odpověď #1 kdy: 21. 01. 2019, 16:01:06 »
Pokud se odhlásíte z ÚP a na zdravotní pojišťovně se nahlásíte jako žena v domácnosti = osoba bez příjmu, tak si budete muset sama platit zdravotní pojištění 1 803 Kč. POKUD ovšem nejste osoba, za kterou platí pojistné stát . A tato doba, kdy budete doma se Vám nebude počítat do důchodu. Přivydělat si samozřejmě můžete, ale to můžete i při evidenci na ÚP, jen to bude muset být Dohoda o pracovní činnosti a příjem může být max. 6 675 Kč hrubého za měsíc. Je pravda, že se z této dohody platí oboje pojištění, ale když podepíšete Prohlášení poplatníka, nebudete platit daň a navíc budete  nemocensky pojištěná, kdy v případě nemoci budete dostávat peníze. Ovšem toto zaměstnání je možné až v době, kdy už nebudete brát podporu.


MM

  • Host
Re:Žena v domácnosti
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2019, 20:20:47 »
Pokud se odhlasite z PU a na pojistovne nahlasite, ze jste zena v domacnosti, tak zalezi jestli pecujete o dite do urciteho veku 7let. Pokud ano, tak za vas plati zdravko stat, ale muzete umistit dite do skolky max na 4h denne. Duchodove pojisteni si platit emusite, ale doba doma se vam nezapocita dobdoby odpracovane. Pokud vam de o duchod tak doporucuji platit si min. zalohy. Privydelatblbsi muzete ma DPP i DPC, ale pozor na mesicni hranice prijmu. U DPP to je 10000 a u DPC 2500 (ted uz 3000) mesicne u jednoho zamestnavatele. Kdyz prekrocite, tak budete povazovana pro pojistovnu za zamestnanou a musite platit zdravko.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 

Platby GoPay

reklama