reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: uroky z uvěru - uplatnění  (Přečteno 2700 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

alena

• Host
uroky z uvěru - uplatnění
« kdy: 17. 01. 2019, 12:53:02 »
Dobrý den,
mám byt ve společném vlastnictví s bývalým manželem, rozvedeni 6 let. Na pořízení jsme měli hypotéku (zbýva ještě asi 8 let) - úroky z úvěru si uplatňoval jen bývalý manžel - nyní bych si ale chtěla úroky začít uplatnit i já . Hypotéka se platí z měho účtu, manžel posílá na můj účet polovinu splátky. Problém je, že se mnou nekomunikuje (a o penízech už vůbec ne). Prvděpodobně si vyřídil u ČS , že potvrzení o zaplacených úrocích chodí jen jemu (žije v jiné, městě) , já nemám ani tu původní Smlouvu o vyřízení hypotéky (odnesl si po rozvodu on).
Mě potvrzení nechodí, přestože jsem spoludlužník a hypotélu platíme napůl. Můj dotaz - mám nárok si uplatnit polovinu úroky a co k tomu budu potřebovat?Děkuji. AJ

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:uroky z uvěru - uplatnění
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2019, 08:05:36 »
Tady je každá rada drahá, pokud spolu lidi nemluví. Vy byste si mohla uplatnit polovinu úroků v případě, že budete mít od bývalého manžela prohlášení, že on si uplatní taky jen polovinu. K tomu musíte doložit samozřejmě smlouvu, potvrzení o příjmech a další potřebná lejstra. Toto by se dalo vyřídit v bance, ale to prohlášení je hooodně nejisté. Zkuste mu pohrozit finančákem, že mu to neuznají, že na to máte nárok rovným dílem oba, třeba to zabere. Nebo že přestanete platit svoje splátky, když chce výhody, tak ať za ně zaplatí.

Platby GoPay

reklama