reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: HPP, insolvence, tvorba webu, grafika - vedlejší podnikání, pár dotazů prosím  (Přečteno 8181 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Radek

  • Host
Dobrý den,


mám hlavní pracovní poměr s příjmem 180.000/ročně a insolvenci. Zbývá mi 9500Kč + dýžka, na která mi nikdo nemůže sáhnout.


Chtěl bych příležitostně vytvořit web a pracovat s grafikou. Řekněme, že bych si vydělal 20.000 - 80.000Kč/rok. Čistý příjem bych použil na rychlejší doplacení insolvence, stejně jim musím odevzdat všechno, dluh mám 297.000Kč.


Dotazy:
Četl jsem, že se zdravotní musí teď platit měsíčně, ať mám příjem jakýkoliv - tj minimum 2200Kč - tudíž bych z té částky, kterou mi nechává insolvence, měl 7300Kč? Pokud ano, doporučíte mi nějaké kroky, které mám udělat, abych vůbec mohl začít.


Sociální bych platit musel až od těch 65000Kč a to se dovím při odevzdávání daňového přiznání nebo mi to někdo pošle poštou, včetně celkové částky?


Jaké danění bych měl podle vás použít? Insolvenční správce mi napsal, že musím vést složitější účetnictví. Budu muset koupit nějaké licence na programy a to bude stát třeba 20.000Kč. Časem lepší notebook třeba okolo 25000Kč. 


Pokud přece jen bude nějaká schůdná cesta, zajdu si na úřad podat žádost o vedlejší podnikatelské činnosti, nahlásit na zdravotní pojištovnu a na sociální?


Kolik budou mé povinné měsíční výdaje, které budu muset platit, i kdybych vydělal méně než 20000Kč?


Budu vděčný tomu, kdo si na mé dotazy udělá čas a poradí mi, at se konečně mohu dostat na nějakou úroveň, než jen přežívat. Udělal jsem dřív pár chyb a musím za ně ještě 4 roky platit. Bohužel v mé práci jdou dýžka dolů každým rokem a už mám sotva na nájem a to nepočítám zubaře, sem tam nějaké oblečení.. Taky nechci stát na mrtvém bodě 4 roky, ale rozvíjet se dál, protože mám dost volného času. Za ty 4 roky získám praxi, reference a nějakou reklamu.


Předem moc děkuji za odpověď.
Radek

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaRadek

  • Host
Tak jsem konečně našel srozumitelnou odpověď na mé otázky.
Měsíční výdaje mít za pojištění nebudu, je to jen jednou ročně doplatek po přiznání. Na pojištovnu a sociální nemusím, protože to jde centrálně (to byla zbytečná otázka). Takže můžu mít SVČ od první zakázky a když žádná jiná nebude, nic mě to měsíčně stát nebude, jen to roční vyúčtování. :) super.

Každoročně stoupá počet zaměstnanců, kteří si samostatnou výdělečnou činností pouze přivydělávají. Tito občané nemusí dodržet za měsíce, kdy vykonávali vedlejší výdělečnou činnost, minimální vyměřovací základ. Během roku nemusí platit zálohy na zdravotním pojištění.
Praktický příklad: Zaměstnanec pan Zelený si přivydělává tlumočením. Za rok 2018 má příjem 100 tisíc Kč, výdaje uplatní 40% paušálem. Na zdravotním pojištění za celý rok 2018 doplatí jednorázově 4 050 Kč (60 000 Kč x 50 % x 13,5 %).
(zdroj finance.cz)


 

Platby GoPay

reklama