reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Srážky z poslední mzdy po ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnance  (Přečteno 3797 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline RomanaNN

• Zobrazit profil
Zdravím všechny. Na konci září 2018 jsem ukončila pracovní poměr v jedné z provozoven herny a restaurace. Z důvodu 15 hodinových směn a mého zdravotního stavu. Našla jsem za sebe náhradu a tím pádem nemusela čekat dva měsíce kvůli výpovědní lhůtě - ukončili jsme prac.poměr dohodou. Poté jsem byla do konce října na nemocenské. O všech věcech jsem jednala pouze s paní provozní. Problém je v tom, že jsem od ní nedostala za září celou výplatu. Strhla mi pár tisíc z mých peněz za resty ostatních kolegů (např. za dluh kolegyně, která neměla zaplacenou útratu a dlužila v ,,kasírce´´), apod... Na výplatní pásce mám pouze základ, skutečné odpracované hodiny tam nemám. Ty mi napsala ,,bokem´´ na papír a za ně strhla ty peníze. Takže já mám vlastně výplatní pásku (kterou jsem převzala, ale nepodepsala)´, se špatnými hodinami, na které srážka není vidět. Papír, na který napsala skutečně odpracované hodiny, mínus srážky mám u sebe. Může mi to posloužit jako důkaz? Protože když někde jako důkaz předložím výplatní pásku, tak tam záznam o srážce nebude. Poraďte prosím někdo, máte s tím někdo zkušenost? (Mimochodem mi ještě ,,schválně´´ neposlala včas na OSSZ všechny listiny kvůli nemocenské, takže ji dostanu o měsíc později a navíc nemám evidenční list důchodového, potvrzení o zdanitelných příjmech apod.) Přijde mi to jako msta za to, že jsem odešla. Díky moc za odpovědi a přeji hezký den.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hana

• Host
Paní provozní má zmocnění podepisovat výpovědi??? Pokud jste pracovala s penězi nebo ve skladě nebo někde,kde jste měla podepsanou hmotnou zodpovědnost, bylo povinností paní provozní udělat inventuru a teprve na základě toho mohla provést případnou srážku. O jakémkoliv zásahu do mzdy zaměstnance mimo zákonných srážek musí být proveden a uschován zápis. Pokud máte jakékoliv výhrady ke mzdě, kontaktujte paní provozní a pokud by s Vámi odmítala komunikovat, obraťte se přímo na účtárnu nebo vedení firmy.

Romana

• Host
Moc děkuji za odpověď. Pracovala jsem přímo v herně/baru. V den mého odchodu se inventura dělala a vše bylo v pořádku. Za mě tam žádný dluh nezůstával. Jen lístky, které neměla zaplacené kolegyně a o kterých paní provozní několik měsíců věděla. Přesto za to strhla peníze mě. Na smsky nereaguje a telefon nezvedá, neozývá se. S panem majitelem firmy o tom ani mluvit nemusím. Protože paní vedoucí manžel je spoluvlastníkem celé firmy a dalších firem, které mají. Takže mi nezbývá nic jiného, než oficiálně napsat dopis s žádostí o to, aby mi peníze vrátila. A po další ignoraci jít na inspektorát práce (kde pochybuji, že mi pomůžou), případně za právníkem.

Redakční tip

• Stálý člen

Hana

• Host
Zkuste napsat dopis, aby Vám neoprávněně sražené peníze vrátili, uveďte tam, že v případě odmítnutí se obrátíte na právníka a Inspektorát práce. Pošlete doporučeně s dodejkou přímo k rukám pana majitele. Někdy stačí už jen takové "bububu" a dají si říct. Pokud mají "hroší kůži" což v této branži bývá, tak je jen na Vás, jak se rozhodnete. Za právníka budete muset určitě platit, oznámení na IP je bezplatné, ale trvá dlouho než se rozhoupou.

Romana

• Host
Dopis určitě pošlu. To by mi řekli i na inspektorátu práce, ať nejdřív pošlu dopis s dodejkou a pak se to může řešit dál. Uvidíme, jaká bude odpověď na ten dopis. Chtěla bych to už mít z krku. Nejradši bych se na to vykašlala. Ale to prostě nejde. Nechat se jen tak okrást. A pro normálního člověka o docela dost peněz.

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama