reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podnikání a studium  (Přečteno 4511 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lukáš

  • Host
Podnikání a studium
« kdy: 28. 10. 2018, 18:58:42 »
ZdravímMám dotaz, podnikám už 2 roky a je mi 25 let. Letos jsem začal studovat a v podnikání pokračuji, mám to jako hlavní činnost. Otázka zní, doted platím minimální zálohy každý měsíc sociální a zdravotní pojištění, jak to bude ze zálohami a z placením ted když jsem student? děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHana

  • Host
Re:Podnikání a studium
« Odpověď #1 kdy: 30. 10. 2018, 13:05:39 »
Studium na výši záloh nemá vliv, pokud budete mít živnost i nadále jako hlavní. Až do 26 let budete mít výhodu u daní, tj. odpočet na studenta (335,-/měsíc)
a u zdravotního pojištění máte výhodu v tom, že do 26 let pro Vás nebude platit minimální vyměřovací základ, protože budete pojištěncem státu, ale to se Vám zohlední až v Přehledu a DP za rok 2018.


 

Platby GoPay

reklama