reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: dotaz: osvobozeni dane z prijmu z prodeje nemovitosti na uspokojeni vlastnich by  (Přečteno 4798 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Veronika Kuklincová

  • Host
Dobry den,
v dubnu 2017 jsem zdedila 1/4 domu (otec tam bydlel vice nez 5 let) a v tu samou dobu mi zbyle 3/4 domu darovala ma matka.
Nebydlim ve zminovaném dome. Bydlim s matkou v jinem dome a uzivam horni patro domu na zaklade smlouvy.
Dum, kde momentalne bydlim s matkou, uz ji cely patri, ale do konce roku 2019 musime vyplatit byvale spoluvlastniky (blizka rodina).
Ja chci prodat dum,ve kterem neziji a zaplatit dluh byvalym spoluvlastnikum. Nejsem majitel nemovitosti, ale jsem take uzivatel domu (ne najemce). Vztahuje se na nas pripad osvobozeni dane z prijmu z prodeje nemovitosti na uspokojeni vlastnich bytovych potreb?
Opiram se o body § 15 Nezdanitelná část základu daně:
c) koupě nebo
f) vypořádání společného jmění manželů nebo vypořádání spoludědiců v případě, že předmětem vypořádání je úhrada podílu spojeného se získáním jednotky, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru, rodinného domu nebo bytového domu
Dum nechci prevest na sebe, kym se nerozvedu.
Dekuji za odpoved






Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Hana

  • Host
Asi bych se obrátila přímo na Váš FÚ, je to dost zapeklité


 

Platby GoPay

reklama