reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Mohu fakturovat za činnost provedenou před získání Živnostenského oprávnění?  (Přečteno 6636 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal

• Host
Dobrý den,

jen rychlý dotaz. Jak moc je nelegální/riskantní fakturovat za činnost, kterou jsem provedl 4-5 dní před získáním Živnostenského oprávnění?
Pokud jsem klientovi programoval web od 25.7.-31.7 a o Živnostenské oprávnění jsem zažádal až 1.8. je v pořádku, pokud na tuto činnost vydám fakturu řekněme 10.8. vlastně už v době, kdy jsem držitelem živnostenského oprávnění?
Nebo by se jednalo o neoprávněnné podnikání, jelikož jsem podnikal ještě v době, kdy jsem ŽO neměl?

Případně jak tuto situaci řešit?
Moc děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jan Dostál

• Host
Dobrý den,
nevidím v tom nějaký zásadní problém, pokud datum posunete a zákazníkovi to nevadí. Hlavní je že částku budete mít na finančním úřadě přiznanou. Ale radši tu skutečnost že práce byla odvedena dřív nikde nerozšiřujte. Pokud by se toho chytil nějaký hodně snaživý úředník...

Michal

• Host
Ok díky za odpověď.

Píšete, když datum posunete... Máte na mysli uvedené datum provedené služby, za kterou fakturuji, nebo datum vystavení faktury?
Je povinností do faktury k předmětu položky uvádět i datum provedených služby, nebo mohu uvést jen např.:"Fakturuji Vám za poskytnuté služby - tvorba webu 20 hodin". nebo je nutné uvést Fakturuji Vám za poskytnuté služby od 25.7.-31.7. - tvorba webu 20 hodin.
[/size]
[/size]Děkuji ;)

Redakční tip

• Stálý člen

Michal

• Host
Ok díky za odpověď.

Píšete, když datum posunete... Máte na mysli uvedené datum provedené služby, za kterou fakturuji, nebo datum vystavení faktury?
Je povinností do faktury k předmětu položky uvádět i datum provedených služby, nebo mohu uvést jen např.:"Fakturuji Vám za poskytnuté služby - tvorba webu 20 hodin". nebo je nutné uvést Fakturuji Vám za poskytnuté služby od 25.7. - 31.7.- tvorba webu 20 hodin.

Děkuji ;)

Platby GoPay

reklama