reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Student OSVČ a DPP  (Přečteno 3318 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

macik

• Host
Student OSVČ a DPP
« kdy: 06. 09. 2018, 16:35:33 »
Zdravím,

Někdy zhruba v dubnu jsem ve firmě podepsal růžové prohlášení na celý rok 2018, měl jsem tam nějaký příjem na DPP (do 10000) v květnu. Poté jsem si v červnu založil živnost, za prázdniny jsem měl krom příjmů jako OSVČ od jiných zákazníků zase nějaké příjmy na DPP v té samé firmě (opět do 10000 za měsíc).. Budu muset tyto příjmy na DPP nějak uvádět v daňovém přiznání a odvádět z nich sociální a zdravotní pojištění? Popř. Byl by v tom rozdíl, kdyby příjem přesáhl 10000 za měsíc?

A ještě bych měl jeden dotaz, pokud jsem jako OSVČ zahájil činnost 18.6.2018, počítá se to, jakože jsem činnost provozoval 6 nebo 7 měsíců v roce 2018?

Mockrát děkuji za všechny odpovědi, hledám na internetu jak můžu, ale jsem z toho zmatený.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hana

• Host
Re:Student OSVČ a DPP
« Odpověď #1 kdy: 07. 09. 2018, 13:11:30 »
Vzhledem k tomu, že jste z DPP neplatil žádnou daň, nemusíte tyto příjmy uvádět v DP.
V případě, že příjem na DPP přesáhne v měsíci 10 000 Kč, platí se z něho obojí pojištění a pokud vyjde nějaká daň k zaplacení, je to daň zálohová a proto musíte tyto příjmy zahrnout do DP.
Pro posouzení činnosti se bere každý i neúplný měsíc .

Platby GoPay

reklama