reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Smlouva o dílo  (Přečteno 4445 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jiřina Kolejková

  • Host
Smlouva o dílo
« kdy: 07. 08. 2018, 14:15:06 »
Při zadávání poptávky na rekonstrukci domu jsme již několikrát narazili na to, že oslovená firma(OSVČ) nechce uzavřít Smlouvu o dílo, ale jede na objednávkové-zakázkové listy.Máme strach na to přostoupit. Na webech jsem se dočetla zcela protichůdné názory, je ta Smlouva úplně nutná, nebo stačí i ta ústní?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Smlouva o dílo
« Odpověď #1 kdy: 08. 08. 2018, 08:51:35 »
Neznám sice zákony z této oblasti, alé už z mého laického pohledu by smlouva na rekonstrukci domu měla být písemná se všemi podmínkami. Jak jinak jim budete dokazovat třeba nedodržení termínu, požadovaných prací a nedej Bože náhradu případných škod. V neposlední řadě je to i finanční stránka věci, najednou se Vám nakupí "vícepráce" a rekonstrukce se Vám může prodražit o víc než jste původně počítali. Bez papíru ani ránu, pokud je ta firma aspoň trochu solidní, tak jí to nebude vadit, navíc je to i k jejímu dobru, kdyby zákazník nechtěl platit (tím nemyslím Vás). Není problém aby vystavovali objednávkové-zakázkové listy na jednotlivé etapy rekonstrukce, ale prvotní smlouva rozhodně písemně.


 

Platby GoPay

reklama