reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Poskytování služeb do EU / mimo EU  (Přečteno 2135 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan

• Host
Poskytování služeb do EU / mimo EU
« kdy: 24. 06. 2018, 09:43:20 »
Zdravím,

jako začínající podnikatel mám trochu problém porozumět některým věcem ohledně DPH, identifikované osoby a přiznání k dani z přidané hodnoty.

Popravdě si ani nejsem jistý, jestli služba kterou provádím je Služba, a nebo Elektronická služba. Budu nabízet marketingové služby na sociálních sítích. Někdo si mě najme a já budu spravovat např. jeho Instagram účet. Je to tedy Služba, nebo Elektronická služba? Podle mě Elektronická služba.

No a s tím se pojí další otázka, jak na fakturaci a přiznání k DPH. Docela dlouho jsem to hledal na internetu, tak bych si potřeboval ověřit, jestli to mám správně.

Pokud se jedná o Elektronickou službu:
- Posktytování služeb mimo EU podnitateli (místo plnění je mimo EU, DPH vůbec neřeším a do přiznání na řádek 26)
- Poskytování služeb mimo EU nepodnikateli (místo plnění je mimo EU, DPH vůbec neřeším a do přiznání na řádek 26)
- Poskytování služeb do EU podnikateli (místo plnění je EU, DPH na reverse charge a do přiznání na řádek 25)
- Poskytování služeb do EU nepodnikateli (místo plnění je EU, DPH odvedu do země nepodnikatele [registroval bych se k MOSS] a do přiznání na řádek 21)

Pokud se jedná o Službu, tak by to bylo lehčí:
- Posktytování služeb mimo EU podnitateli (místo plnění je mimo EU, DPH vůbec neřeším a do přiznání na řádek 26)
- Poskytování služeb mimo EU nepodnikateli (místo plnění je tuzemsko, DPH vůbec neřeším a do přiznání na řádek 1)
- Poskytování služeb do EU podnikateli (místo plnění EU, DPH na reverse charge a do přiznání na řádek 25)
- Poskytování služeb do EU nepodnikateli (místo plnění je tuzemsko, DPH vůbec neřeším a do přiznání na řádek 1)

Byl bych velice vděčný, kdyby mi někdo řekl, že to chápu správně, popř. kde mám chybu.

Díky moc,
Honza

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jan

• Host
Re:Poskytování služeb do EU / mimo EU
« Odpověď #1 kdy: 26. 06. 2018, 22:31:40 »
Up

Platby GoPay

reklama