reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH u ubytovacích služeb přes Booking a Airbnbn  (Přečteno 2290 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Lada

• Host
Dobrý den, poskytuji ubytování přes Booking a Air bnb. Obě společnosti nemají sídlo v ČR, takže jsem nyní registrovaná identifikovaná osoba. U Booking vybírám od hostů hotově, firma mi zasílá faktury na svoji provizi. Airbnb vybírá nocležné od hostů sám, pošle mi jen vyúčtování a peníze na účet. Obrat budu mít asi 100 tisíc. Měla bych tedy platit DPH z provizí? Jaká je sazba? Mám posílat i kontrolní hlášení nebo co vše kde mám vyplnit? Nikde jsem problematiku ubytovacích služeb a DPH podrobně řešenou nenašla. Na finančáku si mě dámy přehazovaly z patra do patra, ale neporadily. Píše se, jak se v Praze pronajmou desetitiísíce bytů pře Airbnb?? Tak kdo platí DPH a jak ?  Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama