reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak co nejefektivněji zasílat lektory do firem přes IČO  (Přečteno 1276 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

• Host
Dobrý den,

pracuji jako lektor přes IČO (fyzická osoba) ve firmách, popř. u soukromých osob, ale nestíhám pobrat poptávku. Ráda bych do firem a k ostatním klientům zasílala jiné živnostníky, u kterých v rámci oboru ověřím znalosti, předám nějaké rady apod. a popř. budu dohlížet, že lektor vykonává slíbenou činnost a popř. ho vyměním, pokud bude třeba. Nebudu to ale dělat zadarmo. Živnost na služby mám, nevím ale, jak to udělat co nejefektivněji, nejjednodušeji a abych netratila, ale samozřejmě vydělávala.
Nevím, zda jsou jiné logické možnosti, ale asi bych podepsala smlouvu já-firma a já-lektor a komunikace by probíhala přes mne plus já bych fakturovala firmu a lektor fakturoval mně. Některé spolupráce se protáhnout i na 6 měsíců a déle a tam by jednorázová odměna ztrácela smysl, obzvlášť pokud bych lektora měla ve své správě (pracuješ špatně -> letíš a hledám nového). Je to nejlogičtější, dělat dvojitou fakturu já-firma lektor-já? A jak byste prosím poradili vést učtárnu, procentem asi nesmysl, vést příjmy výdaje a zapisovat, že?

Děkuji za veškeré rady, myslela jsem, že si najedu delší praxi a líp se zorientuji v zákonech, ale klienti na mě tlačí, ať pospíším...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama