reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Založení živnosti - výroba a prodej PC skříní  (Přečteno 3073 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bohumír

• Host
Dobrý den,

již delší dobu mám v hlavě nápad, že bych si založil živnost a začal prodávat PC skříně, které bych sám vyráběl. Mám je již navržené a dokončuji výkresy, některé díly bych vyrobil v kooperaci a některé přímo zakoupím. Chtěl bych si pak otevřít e-shop a tyto skříně tam prodávat, ale i do zahraničí. Chtěl bych se zeptat zkušených podnikatelů, zda je nenapadá, v čem by mohl být háček, když to mám takto ,,vymyšlené,,? Jsem úplný začátečník, takže v podstatě nevím nic a každý názor a rada pro mě bude dobrá.

Díky a mějte se.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Drahomir

• Host
Re:Založení živnosti - výroba a prodej PC skříní
« Odpověď #1 kdy: 05. 06. 2018, 18:11:31 »
Založit si OSVČ či s.r.o. nebude problém…

Pokud jsou vymyšlení i dodavatelé (materiálu či dalších součástí), tak toto také nebude problém (pozor na různé porty aj., které musí být na rozumných místech, v rozumném množství atd…)

Problém nastane v navrženém výrobním procesu až při prodeji. Většinou se PC skříně kupují zároveň s PC sestavou a (proto) PC skříně je nutno prodávat spíše velkoobchodům… dodavatelům sestav atd…

A zde se dostáváme k daním… Je lepší být proto dobrovolný plátce DPH, což ale do začátku je pěkná byrokratická zátěž… Ale žádný velkoobchod jinak s vámi nebude chtít ani mluvit, pokud mu nenabídnete slušnou cenu bez DPH a možnost si daň odečíst…

Předposlední takový vsunutý problém bude konkurenceschopnost cen… Stroj někde v číně, polsku či kdekoliv jinde je zpravidla levná věc…

A pokud si najdete klientelu, domluvíte se na ceně za kus… Tak bude problém zajistit dopravu takových skříní, aby to bylo výhodné. Objem těchto skříní je docela mazec a ceny přepravy proto budou malinko větší… Což vás bude opět nutit jít zpět o pár kroků a snažit se snížit výrobní náklady… Takže letedlo nepřipadá v úvahu a pozemní doprava má zase své limity na vzdálenost…

A do toho všeho musíte zaplatit ty, co vám ty skříně budou montovat… jeden měsíc jich prodáte 100… druhý 10… takže budete muset výkyvy zvládnout i ustát jak po skladovací stránce, tak i pro přidělování práce…

Platby GoPay

reklama