reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přerušení studia - pojištění  (Přečteno 12789 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ivana

• Host
Přerušení studia - pojištění
« kdy: 09. 02. 2011, 15:26:47 »
Dobrý den,
v lednu jsem na VŠ neúspěšně absolvovala státní zkoušku (jako student do 26 let) a dnes 9.2.2011 jsem si podala žádost o přerušení studia na jeden semestr, abych mohla nastoupit k opravnému termínu státnic. Chtěla bych se zeptat, jaké povinnosti ohledně zdravotního a sociálního pojištění pro mě plynou, když se nechci registrovat na úřadu práce. Jestliže budu jako nezaměstnaná, jakou částku budu muset měsíčně za tato pojištění odvádět? Od kdy mi škola tato pojištění přestává hradit - ode dne schválení žádosti o přerušení studia či od začátku následujícího měsíce?
Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Přerušení studia - pojištění
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2011, 17:40:49 »
Pokud budete na úřadu práce jako nezaměstnaná tak neplatíte nic. To za vás bude platit stát. Na úřad práce se běžte přihlásit do 3 dnů od rozhodnutí o přerušení studia a do 8mi dnů na to musíte na své ZP doložit, že jste v evidenci ÚP ... :-)

IvanaRr

• Host
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2011, 20:42:57 »
Děkuji za odpověď, ale mně šlo spíše o to, jaké povinnosti by na mě připadly, když bych se na úřad práce nechtěla registrovat  ;)

Redakční tip

• Stálý člen

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2011, 23:19:29 »
Aha ...

Do 8mi dnů od přerušení studia se registrovat na ZP jako samoplátce a měsíčně platit 1080 Kč. Sociální je nepovinné.

silures

• Host
« Odpověď #4 kdy: 03. 03. 2011, 11:03:44 »
Co když se nepřihlásím na úřadu práce, ale půjdu během tohoto přerušení studia na brigádu (DPP, DPČ - z něčeho musím to zdravotní pojištění platit, že). Musím pak platit sociální pojištění? A kolik? A kde se to vlastně platí?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 04. 03. 2011, 10:24:16 »
Zdravotní musíte zaplatit z 8.000 Kč vždy. Takže pokud budete mít DPČ s nižší mzdou tak vám zbytek odečtou od výplaty. U DPP musíte být samoplátce stále (tam se ZP neplatí).

Sociální se platí jenom z DPČ, ale není žádné minimum.

Platby GoPay

reklama