reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: dań z nemovitosti  (Přečteno 1961 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zao

  • Host
dań z nemovitosti
« kdy: 07. 05. 2018, 18:24:42 »
Majitelé dům a všechny nemovitosti k němu prodali. Vklad do katastru novým majitelům byl proveden 25.4.2018. Prodávající již bydlí v Domově důchodců. Teď ale ještě prodávajícím přišla složenka na zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2018. Jak je to s platbou této složenky? Má prodávající požádat Finanční úřad o novou složenku s poměrnou částkou do provedení vkladu novým majitelům? A ještě druhý dotaz - od kterého data je daň z nemovitosti na rok 2018 počítána? Na složence je poznámka, že ke dni 31.3.2018 neevidují žádný nedoplatek. Díky za reakci.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:dań z nemovitosti
« Odpověď #1 kdy: 09. 05. 2018, 08:07:55 »
Jestliže jste dne 1.1.2018 byli majitelé nemovitosti, přijde složenka na daň na Vaše jméno a Vy se můžete případně s novým majitelem domluvit, že to uhradíte napůl, jinak v případě nezaplacení půjde FÚ po Vás.


 

Platby GoPay

reklama