reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak založit franšízu  (Přečteno 24788 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

RobertSveda

• Host
Jak založit franšízu
« kdy: 24. 04. 2018, 12:32:36 »

Dobrý den, chtěl bych se dozvědět víc informací co se týká franšíz. Myslím si, že je vhodná doba rozjet svoje vlastní podnikání a zajímalo by mě co si o těch franšízách myslíte a co je vlastně k tomu zapotřebí? Jestli máte někdo zkušenost s otevřením nějaké vlastní a pod kterou společností podnikáte? Budu rád za vaše rady a zkušenosti.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Karel

• Host
Re:Jak založit franšízu
« Odpověď #1 kdy: 26. 04. 2018, 08:29:38 »

Dobrý den, chtěl bych se dozvědět víc informací co se týká franšíz. Myslím si, že je vhodná doba rozjet svoje vlastní podnikání a zajímalo by mě co si o těch franšízách myslíte a co je vlastně k tomu zapotřebí? Jestli máte někdo zkušenost s otevřením nějaké vlastní a pod kterou společností podnikáte? Budu rád za vaše rady a zkušenosti.

Roberte zdravím, v první řadě je podle mě důležité hlavně vědět v čem chcete podnikat VY sám. Nejvíc se podle mě franchising pohybuje v oborech jako gastronomie, obchody s módou a kosmetikou, reality a finančnictví. Hlavní je mít nějakou zkušenost podnikatelskou nebo manažerskou a vše si důkladně prověřovat.

lubos m.

• Host
« Odpověď #2 kdy: 27. 04. 2018, 10:41:16 »
Jak podnikat ve franšíze se hlavně dozvíte na dobrém propracovaném školení tam ty informace mají cenu zlata. Franšízy mají rychlejší expanzi na trhu což znamená že bude pro vás začátek snazší, hlavně protože nebudete muset tolik bojovat s konkurencí. Určitě bych se nebál do toho podnikání pustit.

Redakční tip

• Stálý člen

RobertSveda

• Host
« Odpověď #3 kdy: 02. 05. 2018, 14:04:39 »
Děkuji za odpovědi pánové. Co se týká školení mám už jedno naplánované. Nechtěl bych na nic zanevřít. Tím jsem se dostal k otázce mého tématu, toto podnikání mě velice zajímá a sbírám ohledně toho co nejvíc informací. Jsem otevřený spíše finanční sféře, jelikož v ní pracuji i teď, ale čím déle jsem na jednom místě tím více se chci posouvat dál.

DanielHOREČNÝ

• Host
« Odpověď #4 kdy: 10. 05. 2018, 13:37:21 »

Pokavaď je vám blízká finanční stránka věci, tak bych vám mohl dát tip. Začal jsem podnikat před rokem protože jsem chtěl být tak trochu svým pánem. Dělám pod jménem společnosti Partners market. Nenabízím své služby ale možnost vyzkoušet si franšízovy koncept který kombinuje finanční poradenství a bankovní služby.  Máte možnost podnikat v zavedeném byznys modelu ve výnosném segmentu, jakým jsou finance. Možná je dobré si o tom něco počíst.

Reklama

• Stálý člen

FrantišekČerný

• Host
« Odpověď #5 kdy: 18. 05. 2018, 07:39:48 »
Zprvu bych věnoval dostatek času zjištěním co vlastně od franšízingu očekáváte, co vám daná možnost může nabídnout a co hledáte a pak bych si prověřoval. Kontaktoval existující franšízy o které máte zájem a předložil jim své konkrétní plány, nebo jí sledoval jak tam ta práce probíhá a pak bych se spojil přímo s franšízorem. Nejdřív si všechno zjistěte sám, to vám vše ulehčí.

forax

• Host
« Odpověď #6 kdy: 01. 06. 2018, 11:10:08 »
Nevím jestli jste to víte, ale bral bych zřetel na to jakou franšízu chcete rozjet. Musíte tam striktně dodržovat pravidla té dané společnosti, a hlavně zkušenost v tom oboru je dost podstatná jestli jste našel nějakou mezeru na trhu a máte dostatek prostředku na realizaci tak držím pěsti.

honek-milan

• Host
« Odpověď #7 kdy: 08. 06. 2018, 09:16:56 »
Přikláním se k Danielovi. Jestli chcete začít podnikat ve franšíze a to ve finančně poradenské činnosti, Partners jsou podle mě dobrá volba. Mají zajeté jméno firmy a z mého pohledu a vlastní zkušenosti partners markety mají lidem co nabídnout.

RobertSveda

• Host
« Odpověď #8 kdy: 20. 06. 2018, 08:55:22 »

Pokavaď je vám blízká finanční stránka věci, tak bych vám mohl dát tip. Začal jsem podnikat před rokem protože jsem chtěl být tak trochu svým pánem. Dělám pod jménem společnosti Partners market. Nenabízím své služby ale možnost vyzkoušet si franšízovy koncept který kombinuje finanční poradenství a bankovní služby.  Máte možnost podnikat v zavedeném byznys modelu ve výnosném segmentu, jakým jsou finance. Možná je dobré si o tom něco počíst.

Ten franšízing partners mě docela zajímá. Chtěl bych dělat nezávislého finančního poradce a hlavně zvyšovat finanční gramotnost klientům i veřejnosti. Maximálně 5 zaměstnanců pod sebou. Sám se nebojím nějakého osobního rozvoje a vzdělávání jen chci jít do toho nejlepšího alespon v mých představách.

DanielHOREČNÝ

• Host
« Odpověď #9 kdy: 04. 07. 2018, 12:54:13 »
Rozumím. Máte dobrou myšlenku a tím pádem koncept pro celé podnikání. Jak jsem psal, něco si zjistěte, přednášky a nasbírejte sám co nejvíc informací a zkušeností  které se vám posléze budou hodit. Přes partners franšízu máte minimální riziko neúspěchu a nějakého risku. Je to zaběhlé.

Jáchym

• Host
« Odpověď #10 kdy: 18. 07. 2018, 10:02:42 »
Začít podnikat pod franšízou je dobré, ale nezapomínal bych i na to, že má nějaká úskalí. Budete muset jet podle daného plánu té společnosti a nejsou na vás nějaká velká rozhodnutí. Někomu by to mohlo třeba i překážet, ale myslím si že to je tak jediná věc nad kterou se lze pozastavit a promyslet ji. Jinak vidím spíš pozitiva a držím vám palce at je vaše cesta k podnikání přínosná.

Tomáš

• Host
« Odpověď #11 kdy: 25. 07. 2018, 13:38:05 »
Co se týká franšízy partners, tak si i promyslete kde jí chcete provozovat. Praha je hodně frekventované místo tím pádem hodně klientů a i poradců kteří s vámi mohou podnikat, naopak nějaké menší město mimo vám nemusí přinést ze začátku to co očekáváte. Za sebe bych šel spíš podnikat v Praze.

RobertSveda

• Host
« Odpověď #12 kdy: 15. 08. 2018, 12:24:54 »
Co se týká franšízy partners, tak si i promyslete kde jí chcete provozovat. Praha je hodně frekventované místo tím pádem hodně klientů a i poradců kteří s vámi mohou podnikat, naopak nějaké menší město mimo vám nemusí přinést ze začátku to co očekáváte. Za sebe bych šel spíš podnikat v Praze.
a můžu se zeptat vy podnikáte v nějakém oboru sám na sebe, nebo jste pod někým?

Tomáš

• Host
« Odpověď #13 kdy: 21. 08. 2018, 15:25:24 »
Jak se to vezme. Začínal jsem sám, ale jak jsem psal zdroje je docela těžké obstarat( klienti,místo) takže jsem na popud bývalého kolegy z práce zkusil partners market. Dělám v oboru finančního poradenství už 15 let a tohle mi přišlo jako dobrá příležitost. Takže v souhrnu podnikám sám na sebe, mám pod sebou zaměstnance za které jsem zodpovědný, ale dodržuji a řídím se pravidly které jsou dané z firmy.

Jaroslav

• Host
« Odpověď #14 kdy: Včera v 17:18:43 »
Dobrý den Tomáši, měl bych na vás prosbu, čtu, že podnikáte pod franšízou partners a zajímalo by mě jestli v pravidlech, které musíte dodržovat je něco, s čím jste trochu bojoval například, nebo vám bylo proti srsti. Hodně si o tom zjišťuji, jelikož bych se chtěl na tuto dráhu vydat já sám. Chtěl bych mít do začátku hodně informací z vnitřku, jelikož vnější koncept, který jsem si nastudoval se mi velmi zamlouvá, tak ať znám obě strany. Díky moc.

Platby GoPay

reklama