reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: přechod ukončení práce - volná doba - nová práce?  (Přečteno 2369 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Mirek

• Host
Dobrý den,
rád bych poprosil o radu či informaci v situaci, kdy jsem nyní klasickým zaměstnancem, kde pracovní poměr mi končí k poslednímu dni aktuálního měsíce dubna. Dále jsem však již v jednání s jednou nejmenovanou firmou o svém nástupu do práce nové, kde vyřízení pracovní smlouvy bude probíhat až po prvních 14. zkušebních dnech měsíce května. Uplynutí této zkušební doby by pak mělo v nejlepším vyústit v podepsání rámcové smlouvy o pracovní spolupráci, kde bych měl smluvně spolupracovat s danou firmou, jakož to živnostník (OSVČ), v opačném případě je možné i ukončení pracovního poměru.
Mojí otázkou pak je, jaké jsou mé možnosti / povinnosti, kdy uvedených 14. dní zkušební lhůty budu pracujícím pouze na dohodu o provedení práce, jsem tak nucen si zřídit živnostenský list již k 1. květnu tak, abych k tomuto datu byl zároveň i nahlášen na sociální a zdravotní pojišťovně? Nebo existuje i jiná možnost, kdy si mohu živnost založit až v průběhu uvedených 14. dní, kdy již budu mít jasněji, zda jej uplatním, či nikoliv?
Předem děkuji za reakci/e.
S pozdravem Mirek

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:přechod ukončení práce - volná doba - nová práce?
« Odpověď #1 kdy: 24. 04. 2018, 07:46:24 »
Já bych s tím ŽL počakala až do podepsání smlouvy. Do té doby budete zaměstnán na DPP, ze které se neplatí žádné pojištění jenom daně. Jenom si dejte pozor na platbu zdravotního pojištění. Začít podnikat můžete kdykoliv, není to podmínka od začátku měsíce.

Platby GoPay

reklama