reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odpočet úroků z hypotéky  (Přečteno 2345 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marcela

  • Host
Odpočet úroků z hypotéky
« kdy: 19. 04. 2018, 10:46:31 »
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné uplatnit odpočet úroků z hypotéky v daňovém přiznání v připadě, že jsme s manželem koupili byt z hypotéky dceři, nejsme ani jeho vlastníky, ani v tom bytě nemáme trvalý pobyt. Hypotéka je na naše jméno a jsme i plátci hypotečního úvěru. Děkuji za radu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Odpočet úroků z hypotéky
« Odpověď #1 kdy: 23. 04. 2018, 07:29:51 »
Vím, že na rekonstrukci bytu ve vlastnictví rodičů bez jejich pobytu tam, si to dítě může uplatnit odpočet úroků, k DP se přiloží smlouva o užívání bytu. Jak je to ale v případě koupě bytu se raději informujte na FÚ. V zákoně se říká, že úroky můžete uplatnit, pokud je bytová potřeba daná bydlením dětí nebo rodičů, tak by se to na to dalo snad použít.


 

Platby GoPay

reklama