reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: invalidní důchod  (Přečteno 5248 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

• Host
invalidní důchod
« kdy: 12. 04. 2018, 16:31:53 »
Prosím o radu. Chtěl bych zeptat na jednu věc. Nedávno jsem si zažádal o informativní osobní list důchodového pojištění. Mám tam počet evidovaných dob 5 roků a 116 dnů, z toho náhradní doba pojištění je 4 roky a 258 dnů( tomuto pojmů moc nerozumím). Nicméně z toho jsem byl na úřadě práce a ještě studoval dálkově vysokou školu a samotné pojištění z práce mám jen zhruba do 8 měsíců. Nedávno jsem utrpěl poškození zad (výhřezy 2 plotének) Jsem  tedy zdravotně omezen. Dostanu nějaký částečný důchod??Je mi 26 let a někde jsem četl, že musím mít odpracováno zhruba 3 roky a když jsem volal na sociální zabezpečení řekli mi, že z úřadu práce se mi započítá pouze jeden rok.Zkouším si hledat práci ,ale nevydržím tam dlouho přes ukrutné bolesti co mám. Pro jistotu se někoho tady ještě zeptám. Jak to tedy je s tím to invalidním důchodem??Úráz už mám tak přes rok a půl bez požádání o tento důchod.

Mám nárok  a nebo nemám??Popřípadě jakou částku můžu očekávat?? Ptám se jestli to má vůbec cenu.

Děkuji za vaše rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re: invalidní důchod
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2018, 08:40:43 »
Úplně nejlíp Vám odpoví na OSSZ, chápu, že při Vašem zdravotním stavu může být problém tam zajít osobně, ale bylo by to nejlepší řešení. Navíc nejdřív musíte podstoupit martyrium - posudková komise + posudek a vyjádření ošetřujícího lékaře, sepsání žádosti o ID. A je možné že Vám dají jen částečný ID, u toho je nebezpečí, že pokud při něm nebudete pracovat, tak se Vám tato doba nebude počítat pro starobní důchod. Ale opravdu bych zvažovala osobní návštěvu na OSSZ.

Iveta

• Host
Re: invalidní důchod
« Odpověď #2 kdy: 27. 04. 2018, 21:32:53 »
Dobrý den pane Petře,
já jsem po operaci zad též ploténky a inv.důchod jsem nedostala nabídli mi na dva roky a víc ani ťuk.
A má sousedka je též po větší operaci zad a byla i v lázních a důchod ji nedali, že je po operacia tím je prý vše ok. prostě člověk nechápe.
Ale zkuste to ono záleží i jakého dostanete posudkového lékaře. Mám částečný inv.důchod, ale na jinou nemoc a paní doktorka když to viděla tak řekla no pane vy toho máte nevím čeho se dřív chytit dala mi 2 stupeň a po dvou letech mě pozvali a dostala jsem 70 letou doktorku no hrůza a ta mi to snížila na 1 stupeň tak to prostě v našem státě chodí.

Přeji vám mnoho úspěchů Iveta

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama