reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: JSD jako faktura ČR  (Přečteno 1447 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Nam

  • Host
JSD jako faktura ČR
« kdy: 04. 04. 2018, 20:58:29 »
Dobrý den,
teoretický příklad/otázka:
1) Dovážíme z Číny např. mobily, na celní faktuře celníci dostanou 10 druhů různých mobilů a k nim různé počty kusů, různé ceny. Po proclení celníci všechno hodí do jedné kopy „mobily“ celkem kusů a celková cena.
2) My si to poté rozpočítáme na jednotlivé položky.
3) JSD je jediná platná uznatelná faktura ale není na ní rozpočítáno na jednotlivé položky co jsme dovezli. Jak pak může ČOI kontrolovat, zda sedí počty kusů, co prodáváme s tím co dovážíme?


Samozřejmě vše děláme poctivě. Jde mi o to, zda máme nějak zvlášť ještě evidovat faktury přímo vystavené od číňana, když jsou podle zákona defakto k ničemu. A pokud skutečně ano, tak jaké mají mít tyto faktury náležitosti? (často ani na finální faktuře od číňana není rozepsáno na jednotlivé položky zboží).


Děkuji za případné komentáře.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama