reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňová povinnost při souběhu zaměstnání a osvč  (Přečteno 6822 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ales

• Host
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na jednu věc, kterou jsem se nikde nedozvěděl. Jsem zaměstnaný a zároveň živnostník. Dokud jsem nebyl zaměstnaný a byl jsem pouze osvč, tak mi v daňovém přiznání nikdy nevyšel doplatek daně a to i přes to, že jsem vydělal jako osvč více, než nyní.
Pokud ale do přiznání započítám příjmy ze zaměstnání, tak mám hned nemalou daňovou povinnost.
Nějak tomu nerozumím, když příjmy ze zaměstnání byly již zdaněny paušální daní, která to ale na nulu zdaleka nesrazí.

Můžete mi to jako blbovi prosím někdo vysvětlit? (K vyplnění přiznání používám daňovou kalkulačku a interaktivní formulář).

Děkuji!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:Daňová povinnost při souběhu zaměstnání a osvč
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2018, 14:03:53 »
Do DP uvedete v Příloze 1 příjmy a výdaje z podnikání OSVČ. Z této přílohy Vám automaticky přeskočí do formuláře DP částka, kterou budete danit. Vlastní formulář DP začnete vyplňovat na řádku 1 - příjmy od zaměstnavatele, na řádku 2 - pojistné placené zaměstnavatelem. Pohlídejte, abyste měl uplatněnou slevu na poplatníka v plné výši 24 840 Kč. Potom už jenom zapište sraženou zálohu na daň ze zaměstnání na ř. 84,

Ales

• Host
« Odpověď #2 kdy: 28. 03. 2018, 15:04:23 »
Děkuji, ale to jsem všechno udělal. Mě jen není jasné, že když je člověk jen osvč, tak do určité výši výdělku daň neplatí, ale pokud je k tomu zaměstnaný, tak se mu zvedne daňový základ, tím, že k tomu přičte výplaty ze zaměstnání (z přílohy od účetní) a musí zaplatit daň. Snížení o úhrn sražených záloh zdaleka neřeší celou daňovou povinnost. Pokud bych nebyl zaměstnaný, tak při výdělku např. 300 000 hrubého jen jako osvč, stále ještě nevzniká doplatek na dani.
Nestěžuji si, jen mě to zajímá, nerozumím tomu.

Redakční tip

• Stálý člen

Hanča

• Host
« Odpověď #3 kdy: 29. 03. 2018, 06:49:42 »
Jako OSVČ máte sice hrubý příjem např. 300 000, ale od toho si odpočítejte výdaje a teprve potom dostanete příjem, který musíte zdanit, ale nezdá se mi, že by vám započítání příjmu ze zaměstnání a tím i zaplacených daní vznikl nedoplatek, když uvádíte, že z příjmů OSVČ nedoplatek nemáte.

Hanča

• Host
« Odpověď #4 kdy: 29. 03. 2018, 14:37:26 »
Ještě je tu možnost, že Vám účetní tu daň vypočítala chybně

Reklama

• Stálý člen

Ales

• Host
« Odpověď #5 kdy: 05. 04. 2018, 09:34:51 »
Tak já nevím  :-[  Minulý rok jsem ke všemu 4 měsíce marodil, tak jsem myslel, že by mi mohli nějaké daně vracet, ale ani to se nestalo podle výplaty.

Hanča

• Host
« Odpověď #6 kdy: 05. 04. 2018, 13:54:43 »
Mně se to nějak celé nezdá, jestli chcete, můžu Vám to anonymně přepočítat, pošlete mi na email jenom částky a zkusím to projít,  H.Bedr@seznam.cz

Platby GoPay

reklama