reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: proplacení dovolené ve zkušební době  (Přečteno 2137 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr

• Host
proplacení dovolené ve zkušební době
« kdy: 21. 03. 2018, 10:22:42 »
Dobrý den

Nastoupil jsem do práce 4.1.2018 a naposled v práci jsem byl 1.2.2018. Ve výplatnici za měsíc leden mám napsáno že mám odpracováno 20 dní a ten jeden den navíc za únor mi šoupli do přesčasů. Ve výplatnici za měsíc únor mám uznán na nárok na dovolenou dva dny. A když jsem se jich ptal tak mi řekli ,že nemám nárok na proplacení dovolené ,že jsem tam nebyl dýl než tři měsíce. Ted mi navíc přišla další výplatnice za únor a tam mám jen výpis neplacené volno 2  dny a k proplacení -40. Přitom mi řekli, že za ten den co mám odpracovanej v únoru mi pošlou dohromady v lednové výplatnici. Mám nárok na proplacení tedy?? Jak se mám popřípadě bránit??Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
Re:proplacení dovolené ve zkušební době
« Odpověď #1 kdy: 22. 03. 2018, 08:06:40 »
Protože nemáte odpracovaných 60 dnů v roce, máte nárok na poměrnou část dovolené za odpracované dny, ve Vašem případě 20 dnů za leden a 1 den za únor, což je 21 dnů a máte nárok na 1/12 z celoroční dovolené. Rozhodně v žádném případě se nelze ze strany firmy odvolávat na nějaké 3 měsíce. Je úplně jedno, jestli Vám ten únorový den zaplatili v lednové výplatě, pokud máte Zápočtový list  od 4.1.2018 do 1.2.2018, musí Vám být za toto období proplacena nevyčerpaná dovolená. Bránit se můžete tím, že je odkážete na Zákoník práce § 214 a § 222,odst.2), pokud ani to nepomůže, tak v krajním případě jim můžete pohrozit Inspektorátem práce.

Petr

• Host
Re:proplacení dovolené ve zkušební době
« Odpověď #2 kdy: 23. 03. 2018, 14:15:55 »
mockrát děkuji za odpověd

Redakční tip

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama