reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Fakturace a DPH v EU /// DPH(VAT) mimo EU.  (Přečteno 912 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Chybinspirace

  • Host
Fakturace a DPH v EU /// DPH(VAT) mimo EU.
« kdy: 19. 03. 2018, 14:07:37 »
Zdravím,


mám firmu(sídlo ČR), která vyvinula aplikaci a chceme ji prodávat v rámci EU i mimo EU. App Store a Google Store mají okolo 30% marže, tudíž bude aplikace zadarmo a platit se bude normálně přes stránky- tudíž nebudeme "krytí" Applem či Googlem v rámci fakturace a výběru DPH, ale budeme se muset o to starat sami.


EU
Vím, že v rámci EU se lze přihlásit do systému MOSS, díky kterému se nám stačí registrovat pro DPH v ČR a do zbylých zemí EU nemusíme. Tady s tím mám jenom pár otázek:
V jakém jazyce musí být faktura? Stačí dát třeba anglicky?
Stačí tam uvádět české DIČ? Nebo budu mít nějaké přidělené z MOSSu?
Mimo EU.
Tohle je větší problém. Musíme se opravdu registrovat do každé země, ve které bychom měl zákazníka? Jde něco "jednotného" na bázi MOSS? Našel jsem akorát nějaké firmy nabízející za měsíční poplatek, žeby tu DPH "za nás vybíraly," ale nevím na kolik je to vhodné řešení. A pak stejné otázky:
V jakém jazyce fakturu? Stačí angličtina?
Uvádět opět DIČ?


Mockrát Vám děkuji za odpovědi.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama