reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přehled pro zdravotní pojišťovnu při nepodávání daňového přiznání  (Přečteno 1061 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

David Kučera

• Host
 Dobrý den,

jsem student a od října zároveň OSVČ (vedlejší činnost).  Můj celoroční příjem za rok 2017 nepřesáhl částku 15 000 Kč, a tudíž nejsem povinen podat daňové přiznání. Jsem si vědom toho, že i přesto musím podávat přehledy pro pojišťovnu a OSSZ. A právě na vyplňování přehledu se váže můj dotaz - konkrétně na položku výdaje. Rád bych zde uplatnil výdajový paušál - mohu však v přehledech uvést výdaje procentem z příjmů i v případě, že nepodávám daňové přiznání? Předem děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hanča

• Host
K výpočtu odvodu zdravotního a sociálního pojištění potřebujete mít vypočítaný "čistý příjem" z daňového přiznání, kde můžete uplanit všechny slevy a výdaje. Takže si udělejte DP a pokračujte s vypočtenou částkou dál do obou přehledů. Je pravda, že u ZP musíte do přehledu uvést příjmy i výdaje, ale pro SP musíte mít jenom rozdíl.

Platby GoPay

reklama