reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dvě dohody o provedení práce.  (Přečteno 3997 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marek

  • Host
Dvě dohody o provedení práce.
« kdy: 21. 02. 2018, 16:52:26 »
Dobrý den,


chtěl bych se zeptat. Mám u jednoho zaměstnavatele uzavřenou dohodu o provedení práce kde mám také podepsán "růžový papír". Nepřesáhnu zde částku 10 000 kč. Mám však nabídku na další brigádu kde bych měl druhou dohodu o provedení práce. Výdělek z druhé brigády by také nepřesáhl částku 10 000 kč. Součet částky z obou brigád by, ale částku 10 000 kč přesáhl. Znamená to tedy, že daň soc a zdrav co odvádím se mi počítá ze součtu těchto částek, nebo jí pouze odvádím z částky získané z druhé brigády kde jsem nepodepsal "růžový papír". A pak bych také rád věděl jestli můžu odpracovat 300h u jednoho zaměstnavatele a 300 u druhého zaměstnavatele, nebo zda se hodiny sčítají a u obou zaměstnavatelů po součtu můžu mít pouze 300h


Velice děkuji za odpověď.


Marek Ch.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHanča

  • Host
Re:Dvě dohody o provedení práce.
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2018, 09:09:48 »
1) Pokud máte obě DPP uzavřené u jednoho zaměstnavatele, za běžné zdaňovací období, což je 1 měsíc, se příjmy sčítají, tzn. že součet obou DPP přesáhne 10 000 Kč a zaměstnavatel Vás musí přihlásit na zdrav.pojišťovnu a sociálku a odvody budete mít jako u běžného pracovního poměru ze součtu obou DPP.

2) 300 hodin odpracovaných na DPP za kalendářní rok se počítá u každého zaměstnavatele samostatně, tzn. že klidně můžete mít 2 dohody u dvou  zaměstnavatelů a u každého můžete odpracovat za rok 300 hodin


 

Platby GoPay

reklama