reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: OSVČ jako vedlejší činnost  (Přečteno 1624 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vít Š.

  • Host
OSVČ jako vedlejší činnost
« kdy: 16. 02. 2018, 13:18:10 »
Dobrý den,


občas půjčuji drobné nářadí a přívěsný vozík za auto. Vzhledem k poptávce mě napadlo mít to jako vedlejší činnost k mému stálému zaměstnání.


Počítám však, že půjde o částku do 30.000 Kč ročně, kdybych jí měl překročit, tak prostě přestanu půjčovat nebo to vyřeším jinak. Ale protože půjde o opakovanou činnost a ne jen příležitostný výdělek, asi to není úplně správné. Je vedlejší činnost OSVČ (pronájem a půjčování věcí movitých) řešením?


Fungování bych si představoval tak, že zákazník a já podepíšeme smlouvu (cena za pronájem + vratná kauce), platba hotově nebo převodem na účet, vydal bych doklad o zaplacení a kopii si nechal. Evidence pak v Excelovské tabulce. Vrácené nářadí pak převzal znovu proti podpisu/občance. V březnu pak s účetním dal dohromady daně. Může to takhle fungovat, řekněme s minimální administrativou?


Dotazy:
1. platba hotově - EET? Existuje ještě možnost inkasovat hotovost bez elektronické evidence?
2. platba převodem - nutný samostatný účet nebo lze využít stávajícího soukromého účtu?


Předem díky za informace nebo případné věcné připomínky.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama