reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: zaměstnanec podnikající v německu  (Přečteno 1711 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

milivoj

• Host
zaměstnanec podnikající v německu
« kdy: 02. 02. 2018, 07:25:34 »
Dobrý den,
manželka je zaměstnaná v německu (denně dojíždí) a chtěla by při zaměstnání dělat příležitostně úklidové práce. Může si zařídit český živnosťák, nebo já, jako zaměstnanec v ČR, kdybych si udělal živnosťák a ona dělala na můj, případně jaké jsou jiné možnosti?
Díky

Reklama

• Stálý člen

reklama

Hana

• Host
Re:zaměstnanec podnikající v německu
« Odpověď #1 kdy: 02. 02. 2018, 11:09:56 »
Možností je několik - na příležitostné úklidové práce není potřeba ŽL, můžete to dělat na Dohodu o provedení práce nebo pracovní činnosti.
Potom je taky ovšem možné si ten ŽL udělat na Vaše jméno a tím budete vystupovat jako OSVČ na vedlejší činnost, protože jste zaměstnaný. Kdo bude ve skutečnosti fyzicky uklízet je věc jiná. Bylo by to jednodušší, pokud je paní zaměstnaná v cizině.
Já osobně bych volila tu variantu DPP nebo DPČ

Platby GoPay

reklama