reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: prohlaseni poplatnika  (Přečteno 1221 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

davos3210

  • Host
prohlaseni poplatnika
« kdy: 02. 02. 2018, 00:11:56 »
obry den, jako zamestnanec vyplnuji letosni prohlaseni poplatnika dane z prijmu fyzickych osob ze zavisle cinnosti. Mel bych nekolik dotazu. A) 27
12.2017 se me a pritelkyni narodilo dite. Musim toto uvadet do zmenove casti? B) kdyz nejsme manzele, je nutne vyplnit i tabulku nahore na str.2 kde se specifikuje zdali je dite vyzivovano i jinym poplatnikem? Pritelkyne pobira standardni PPM a neuplatnuje danove zvyhodneni. A konecne za C) kdyz mam hypoteku i uver ze stavebniho sporeni, mohu obe castky za zaplacene uroky secist a vyslednou castku uvest v bodu b) na strane 4 jako celkovou vysi uroku? Predem mockrat dekuji za odpovedi. S pozdravem David

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHana

  • Host
Re:prohlaseni poplatnika
« Odpověď #1 kdy: 02. 02. 2018, 11:00:12 »
A + B) Na daňové zvýhodnění na dítě máte nárok již za prosinec 2017, dítě si dopíšete do změnové části na str.2 a zároveň uvedete v tabulce na stejné straně, že dítě vyživuje jiná osoba (přítelkyně) a uvedete její nacionále jakoby šlo o manželku. Nezapomeňte donést od jejího zaměstnavatele potvrzení, že si slevu na dítě neuplatňuje ona . V roce 2018 si dítě napíšete na první stranu a přítelkyni zase na str.2.
C)  Úroky z úvěru i staavebního spoření můžete sečíst a uvést v prohlášení celkově, nezapomeňte předložit smlouvy, výpis z katastru a další náležitosti, ale to už Vás upozorní Vaše účetní, co všechno bude potřeba.


 

Platby GoPay

reklama