reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podnikání dvou fyzických osob, nestanovené výrobky  (Přečteno 3181 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Vojta77

  • Host
Zdravím,

s kamarádem chceme začít vyrábět 3D puzzle, ale nechceme do toho pro začátek investovat zbytečně moc peněz. Rozhodli jsme se tedy pro to, že si oba uděláme živnostenský list a budeme vystupovat jako Sdružení fyzických osob bez právní subjektivity. Našel jsem, že smlouva není potřeba, ale toto: "Ovšem, jestliže budou společníci vkládat do společnosti majetek, je nutný podepsaný soupis vkladů." Jak se tento soupis vkladů dělá?

Za druhé mě zajímá, zda to funguje jako, kdybychom měli jen jeden živnostenský list? To znamená nemusíme splňovat podmínky klasické s.r.o (vést účetnictví, nejsme plátci DPH apod...) ?

Poslední otázka se týká toho, že chci ještě dělat něco sám na sebe. To znamená s kamarádem chci vyrábět a prodávat 3D puzzle, ale já sám chci ještě prodávat něco jiného, sám na sebe (bez kamaráda). Dá se to ošetřit?


Potom bych ještě potřeboval vědět, když jde o nestanovené výrobky, nemusí mít žádné prohlášení o shodě apod. a můžeme je rovnou prodávat, když splňují pravidla bezpečnosti?

což jsou - [/color]Zákon č. 102/2001 Sb. o obecné bezpečnosti výrobků[/size][/color][/size][/color]Zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění následujících předpisů[/size][/color], [/size][/color]Zákon č. 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky[/size][/color], [/size][/color]Zákon č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele.

[/size]Mockrát děkuji za jakoukoliv radu

[/color][/size] [/color] [/size]

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaVojta77

  • Host
Re:Podnikání dvou fyzických osob, nestanovené výrobky
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2018, 09:51:40 »
Moc se omlouvám za závěr příspěvku a přikládám v OK podobě

-          Zákon č. 102/2001 Sb. o obecné bezpečnosti výrobků
-          Zákon č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění následujících předpisů
-          Zákon č. 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky
-          Zákon č. 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele.


 

Platby GoPay

reklama