reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Student, DPČ, OSVČ: Daně, sociální/zdravotní  (Přečteno 1188 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kateřina

  • Host
Dobrý večer,

Pokoušela jsem se najít odpověď na moji otázku na několika webech, ale nikdy jsem nenašla 100% odpověď. Již rok funguji jako OSVČ, avšak za rok 2017 jsem daňové přiznání zatím nepodala a tak neznám své zálohy za socialni/zdravotní. Můj výdělek na OSVČ nepřekročil 60 000 Kč, avšak po celý rok jsem také pracovala na DPP u několika zaměstnanců, kde roční příjmy překročily 150 000 Kč. Také jsem stále studentkou vysoké školy.

Od ledna 2018 budu fungovat stále jako OSVČ a budu mít jednu podepsanou DPČ, jelikož měsíční výdělek překročí 10 000 Kč. Chtěla jsem se zeptat, jaké tedy mohu očekávat srážky na mém platu, jak to funguje se srážkami na sociální/zdravotní že strany zaměstnavatele, zda mi bude něco naváceno v dalším daňovém přiznání. Omlouvám se, za pro někoho triviální dotaz, ale jsem v tomto směru nováček a mám z toho všeho v hlavě zmatek. Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama